Fordtsok : Interj az Ochsenknecht-testvrekkel s a Kaulitz ikrekkel |
Interj az Ochsenknecht-testvrekkel s a Kaulitz ikrekkel
2009.01.23. 17:40
November 9: meghvtuk Nmetorszg legnagyomm tinisztrjait egy beszlgetsre. Az Ochsenknecht s a Kaulitz testvrek az jraegyesls vben szlettek, Kelet-, illetve Nyugat-Nmetorszgban.
Berlin, „Ritz Carlton”, minden 16 vnl fiatalabb lnynak elssegly-nyjtsra lenne szksge: a ngy legfontosabb fi Nmetorszgbl egy brkanapn lnek, gumicukrot esznek s beszlgetnek. Mgttk, a krpiton felntt, nyakkends emberek, akik sietben vannak, mert kevs az id. Mindenki a Kaulitz s az Ochsenknecht testvreket akarja: kzlk kett Franciaorszgban turnzik a Tokio Hotellel, a msik kett pedig pp most rta al a felvteli paprokat, s j filmeket ksztett. Mind a ngyen nagyon illemtudak: felllnak, kezet rznak, „rlk, hogy megismertelek!”-mondjk. Biztosan nem elszr csinljk ezt. A mi tervnk: beszlgetni velk az otthonukrl, az orszgukrl, vagyis Nmetorszgrl. Beszlnk Bill s Tom Kaulitzzal, akik Magdeburg mellett, Loitsche-ben laknak, s itt van Jimi Blue s Wilson Gonzales, Grnwaldbl(Munich mellett).
SZ-Magazin: Pontosan 18 vvel ezeltt dntttk le a falat, szval azt is mondhatjuk, hogy annyi idsk vagytok, mintaz ujjszletett Nmetorszg. Mit jelent az a nap szmotokra?
Bill: Az emberek nnepelnek, s mi is velk egytt nneplnk, mg akkor is, ha minket nem is igazn rint a dolog. De mi is rlnk, hiszen neknk is hasznunk szrmazott abbl, hogy ledntttk a falat.
Jimi Blue(JB): Apm meslt errl. De nem igazn szmt...taln egy egsz kicsit.
Tom: szintn, nem igazn rdekel az a nap.
Wilson Gonzales(WG): Termszetesen meghat, amikor filmeket nznk arrl, hogy mennyire boldogak voltak az eberek, mikor ledlt a fal, s meglelhettk a fal tloldaln l embereket. Mikor ezt nzem, rjvk, hogy mennyire rossz lehetett a gy lni.
SZ-Magazin: Mire gondoltok, hogy ha a DDR-rl van sz? (asszem Kelet Nmetorszg)
Bill: Ez sosem volt gyakori tma nlunk. Igaz, sok orszgban turnzunk, s majdnem mindenhol krdezgetnek rla, de mi csak azt mondhatjuk, hogy Nmetorszgot mr csak egy orszgknt ismertk.
Tom: Egyszer valaki Olaszorszgban krdezte, hogy rlnk-e annak, hogy, mivel Kelet-Nmetorszgbl szrmazunk, most mr jhetnk Olaszorszgba. s valaki mg bannt is ajndkozott neknk.
WG: Egy vig egy mvszeti iskolban voltam Los Angelesben, s folyton azt krdeztk, hogy mit csinl most Hitler, s hogy vannak-e mr fagyasztk Nmetorszgban. Valaki igazn fel kell vilgostsa az Amerikaiakat, hogy Nmetorszg egy normlis llam. Sok ember van az llamokban, akik azt hiszik, hogy egyes Nmetek mg mindig lenzik Kelet-Eurpt, pedig ez nagyon rtelmetlen. Mikor Kelet Nmetorszgra gondolok, akkor csak a zszl jut eszembe. Te mit gondolsz errl, Jimi?
JB: Micsoda?
Bill: *nevet* Ne is figyelj r!
JB: n is emlkszem a zszlra.
SZ-Magazine: WG s JB, ti Grnwaldban nttetek fel, ami egy elg hres negyed Mnich mellett, radsul npszer csaldbl szrmaztok. Bill s Tom, ti Loitsche-ben ltetek, Magdeburg mellett. Neheztett ez valamit a gyerekkorotokon?
Bill: Nem teszek klnbsget Kelet s Nyugat kztt. Ezt az ossie s wessie (gy nevezik a kelet- valamint nyugat-Nmetorszgi embereket.) klnbsget sem vesszk figyelembe. Ezek a kifejezsek szmunkra nem is lteznek, esetleg a tanraink szmra. gy gondolom, a legnagyobb klnbsg az, hogy mi falun nttnk fel, ti meg vroson.
WG: Grnwald ugyancsak egy falu, de mivel nagyon kzel van a vroshoz, legtbbet ott lgtunk, meg apnkat is nha elksrgettk film-premierekre, vagy forgatsokra, akkor s most is.
Tom: Nem olyan rossz dolog falun felnni, esetleg miutn elrsz egy bizonyos letkort. gyrtem, hol tudnl egy vrosban hzat pteni egy fra? Msrszt, Bill s n mindig felhvtuk magunkra a figyelmet, mert mskpp nztnk ki, mint a tbbiek. Ezrt lmodoztunk arrl, hogy majd Berlinbe kltznk, mert ott gy rohanglhatunk brhova, ahogy akarunk.
Bill: A szabadsg mindig a legfontosabb dolog volt szmunkra. Ezrt is tetovltattam a szt a bal karomra, kevssel a tizennyolcadik szletsnapom eltt.
SZ-Magazine: Emlkeztek mg az els Berlini utatokra?
Bill: Persze. Mikor 12 vesek voltunk, felltnk a vonatra s odautaztunk. Tomnak meg nekem szinte semmi pnznk nem volt, de mndenkppen fel akartunk menni a TV-toronyba. Ott fenn, nagyon drga tejeskvt ittunk, s gy tettnk, mintha megengedhetnnk magunknak.
WG: 6 vagy 7 vesek lehettnk, s csak arra emlkszem, hogy mentnk a fldalattival, s sushi-brban voltunk. Berlin olyan volt szmomra, mintha New York egy rsze lenne. Ma gy gondolom, hogy a berlini emberek sokkal bartsgosabbak, mint a Munich-ben lk. Nem szmt, hogy mit viszelsz, de az eszed annl inkbb. Berlin nem felttlenl a legtisztbb vros, de ktsgkvl a legmvszibb Nmetorszgban.
JB: Igaz, annyi ottragadt ember van Munich-ben. Minden sokkal vegyesebb Berlinben, nagyon sokfle ember van ott...minden lehetsges.
SZ-Magazine: Minden ms tininl tbbet utaztok a turnk s a forgatsok miatt. Hol rzitek igazn otthon magatokat?
Bill: Nmetorszgban mindentt otthon rzem magam, mg a hotelek is otthonosabbak, mint pldul Moszkvban vagy Prizsban brmilyen luxushotelek. Fleg a nyelv adja a legnagyobb otthonrzetet.
WG: Igaz, ezt n is szrevettem azalatt az Amerikai egy vem alatt. Semmi kze nem volt az otthonhoz. s mg egy dolog: sok ember elitli Nmetorszgot. s nincs igazuk. Nmetorszg egy nagyszr hely, sokkal jobb s pozitvabb, mint az USA. 21 ves korodig nem szolglnak ki alkohollal, s cigizned sem szabad, mg a sajt otthonodban sem. –elkpzelni is rossz!
JB: n gy gondolom, hogy Amerika jobb, mint Nmetorszg. Meleg van, az emberek kedvesek, csodaszp tengerpartjuk van: Venice s Las Vegas. Szeretnk egy nap ott lni.
Tom: a tbbi orszgban nagyon sok dolog van, amihez hozz kell szoknod, a dolgokat nha nem tudjk jl megszervezni. Nmetorszg sokkal jobb szervez, mint pldul Berlinben az „Echo” djtadn kt nappal azeltt megkezdtk a prbkat. Olaszorszgban a legnagyobb showokat kszn kezdtk el filmezni, Moszkvban pedig a fellps kezdete elss egy rval mg nem volt ksza sznpad.
SZ-Magazine: Ltezik a „nmet knyessg” fogalma. Mit gondoltok, ki vagy mi knyes?
WG: A klykk a felvgs Munichi klubokbl, pldul a „P1”-bl, akik a szleik pnzt szrjk s a legdrgbb cuccokban rohangsznak. k azok. Azt hiszik, befolysolhatjk az embereket az apuci hitelkrtyjval. n bszke vagyok arra, hogy sajt magam szerzem meg a pnzem, s brmikor meghvhatom a bartaimat egy italra.
Bill: n knyes vagyok, ha a pontossgrl van sz. Ez nagyon fontos szmomra. s a megbzhatsg.
JB: n elg knyes vagyok, ha telrl van sz. Mindig kt tnyrra van szksgem: egy a kajnak s egy a saltnak. s ha a zuhanyzban egy kis piszkot ltok, nem zuhanyzom.
Tom: Szmomra azok a knyes emberek, akik nem tolernsak, nem kpesek kifejezni magukat s mindig a szablyok szerint lnek. Ezt nem a trvnyekre rtem, hanem olyan szablyokra, amit sajt maguk szabtak ki. Olyan emberek, akik mindig azt teszik, amik msok mondanak nekik, s nem merik tlpni a hatrokat. Ha valaki mgis tllpi a korltokat, azt mondjk, hogy „Ne tedd” vagy „Nem szabad” Egyszer egyilyen knyes csald kzelben laktunk. Szerencsre mr j messze vannak.
(Itt JBt s WGt krdezgetik, majd Tom nyilatkozik a csaldjukrl)
Tom: Nmetorszgban kzposztly is van. Mint pldul a mi csaldunk: nem gazdag, de nem szegny. Vgl mindenkinek meg kell tallnia az utat, hogy levezesse a feszltsget.Mi a zenre fordtottuk, ms kick-boxszal vezeti le a feszltsgeket.
SZ-Magazine: Milyen feszltsgek?
Bill: Mi lzadtunk magunkrt. Utltuk az iskolt, a tanraink szrnyek voltak. Az n elnym az volt, hogy tudtam, mik a jogaim, pldul, ha egy felmrt nem osztanak ki idben, az rvnyt veszti. desanynk szinte minden nap hivatva volt, hogy vgighallgassa, milyen borzalmasan viselkednek a fiai.
JB: Mikor tdikes voltam, a tanraim elkezdtek azzal hrtani, hogy „Azt hiszed, jobb vagy, mint a tbbi, mert apd Uwe Ochsenknecht.”
WG: Igen, mindig ezzel ktttek belnk. Egyik hten 9 fegyelmit kaptam. De mieltt kidobtak volna, otthagytam a sulit.
SZ-Magazine: Che Guevara rgen tiniblvny volt . Ki most a tiniblvny?
Tom: Mikor mg jrtuk klubokba, egy csoman Che Guevara plkat hordtak. Ugyanakkor rengeteg tntets zajlott, amiket punkok indtottak, szval a lzads men tma volt akkor.
WG: n 3000 punkkal egytt tntettem a Marienplatznl a NPD ellen (a neo-nci kzssg Nmetorszgban) De egyttvve, nincs tl sok ok, amirt tnetni kne itt Nmetorszgban. Ha az llamokban lnk, sokkal tbb kot tallnk tntetsekre.
SZ-Magazine: Van olyan politikus, akit kedveltek?
Bill: Nem beszlek ilyen dolgokrl. Nem akarok senkit sem manipullni a szemlyes vlemnyemmel, vagy a vlasztsi dntsemmel. Mindenkinek sajt vlemnye kell hogy legyen.
Tom: De termszetesen jrunk szavazni, mivel 18 vesek vagyunk, meg minden.
WG: A prtok harcba kezdhetnnek egymssal, ha elmondanm a vlemnyemet. De ha 18 leszek, n is fogok szavazni. Most ms pldakpeim vannak, mint pldul a gitros Tom Morello (a Race against the Machine gitrosa). ingyen jtszik tntetseken, a j clok rdekben. Nem a pnz rdekli, hanem a cl.
SZ-Magazine: A Kohl korszakban szlettetek. Emlkeztek mg r?
Tom: *mutogat a kezvel* Az a nagy pasas?
SZ-Magazine: s Gerhard Schrdert?
WG: Hmm...SPD? (Ne prbljtok megrteni, n sem rtem^^)
Tom: *nevet* igen, tudom, kirl van sz.
SZ-Magazine: A ti genercitok hallott a hideghborrl, a csernobil kvetkezmnyerl, az erdk kihalsrl s az atomenergirl. Mik voltak a leg jelentsgteljesebb dolgok?
WG: Bizonyra a szeptember 11.-i terrortmads, de leginkbb az, ami utna trtnt. Sok dokumentumfilmet lttam, s rjttem: vgl, az amerikaiak fogjk legyzni nmagukat asajt fegyvereikkel, amirt elengedtk Bin Ladent. Ez volt az a pont, amikor valahogy rjttem, hogy hogyan mkdnek ezek a dolgok, s hogy az amerikaiak szlnak bele mindenki dolgaiba. Biztos vagyok benne, hogy segteni akarnak, de msfell a lehet legnagyobb hasznot akarjk kihzni mindenbl. Nmetorszg ezzel szemben nyugodtabb. Azt teszi, amit jnak tart, s nem engedi bevonni magt minden hlyesgbe.
Bill: Termszetesen sok dolog trtnt gyerekkorunkban, amire gondohatunk, de a legnagyobb taln mgis a szeptember 11. Megprbljuk megakadlyozni, hogy a flelmeink visszatartsanak minket.
SZ-Magazine: El tudjtok kpzelni, hogy csatlakozzatok a hadsereghez, s Afghanistanba menjetek, segteni az orszg jjptsben?
JB: Dehogy. Tl lusta vagyok. Mindig toppon lenni, s 100 szzalkos jelenltet biztostani tl stresszes lenne szmomra. Szocilis dolgokban biztosan rszt veszek majd. Afghanistanban csak flelmeim lennnek, ez nem az n „tescsszm”.
WG: A hadsereg megrmt engem. De amgy sem lenne az n mfajom. Inkbb otthonokban segdkeznk.
Tom: Majd akkor fogunk ezen gondolkozni, ha orvosi ellenrzsre hvnak a hadsereghez.
SZ-Magazine: Hogyan szeretntek lni, mikor idsebbek lesztek?
Tom: Mint a ksziklk. Egsz letemben sznpadon szeretnk llni.
Bill: A gykereim Nmetorszghoz tnek, s mindig ide trnk vissza.
JB: Divattervez szeretnk lenni. Remlem ki tudom majd hozni a kt v Waldorf-Iskolmbl.
WG: Szeretnm, ha egy hatalmas cgem lenne, ami klnfle dolgokat terjeszt: filmeket, zent, divatot, btort, s vszert.
SZ-Magazine: Emlkeztek mg arra, mikor elszr hallottatok egymsrl?
JB: A Tokio Hotelrl a BRAVO-ban olvastam.
WG: Nhny vvel ezeltt egy bartom a kezembe nyomott egy CD-t tletek, s mondta, hogy egy j nmet egyttes vagytok. Tetszett, erre emlkszem.
Bill: Nos, mi lttuk veletek egy filmet, s felfigyeltnk arra, hogy krlbell velnk egykorak vagytok. Mikor ezt szrevettk, akkor tbb figyelmet szenteltnk arra, hogy jobban megismerjnk.
WB: Mikor elszr lttam kpet a Tokio Hotelrl, azt mondtam: ezek nagyon jk!
|